Anadolu Üniversitesinde Hazırlık Okumak ve Benim Yaşadıklarım💐

“Anadolu Üniversitesinde Hazırlık Okumak ve Benim Yaşadıklarım💐” üzerine 9 yorum

 1. Seviye belirleme sınavına çanta almıyorlar mı? Kimliğimi ve kalemimi aldım yazmışsınız. Ben tek gideceğim, öyleyse nasıl olacak?

  Liked by 1 kişi

 2. Ya yazını çok beğendiğimi söylemek istiyorum öncelikle bir de merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum ben de bu sene başlıycam pdr bölümünü kazandım hazırlık okumak istiyorum ama zorunlu değil sanırsam eğer hazırlıktan kalırsam bir sene daha mı hazırlanırım yoksa direkt kendi bölümüme geçebilir miyim

  Liked by 1 kişi

  1. Merhaba Esra, çok teşekkür ederim. İsteğe bağlı hazırlık okuyup başarısız tamamlarsan bir sonraki sene için “Bölümüme geçmek istiyorum” temalı bir dilekçe vererek bölümüne geçebiliyorsun ama dilersen hazırlığı tekrar okuma şansın da var, tamamen senin isteğine bağlı.
   Tebrik ederim, dilerim üniversiteye dair tatlı hatıralar biriktireceğin günlerin olur. Hazırlık, bölümün için isteğe bağlı olsa da kesinlikle oku ve tadını çıkar.
   Sevgiler 🌼

   Beğen

 3. Merhaba Ece yazını çok beğendim. Aklımda olan çoğu soru işaretini giderdim bu sayede ancak merak ettiğim bir durum var. Bu yıl Fransızca Öğretmenliği bölümünü kazandım pek istediğim bir bölüm değildi açıkcası. Fransızca hiç bilmiyorum desem yeridir. Hazırlık okumam gerekiyor zorunlu değil galiba. Seviye tespit sınavına girmek zorunda mıyım girsem de bir şey yapamayacağım çünkü 😀 Girmezsem otomatik hazırlık kuruna yerleşir miyim ve zorunlu olmayan hazırlık bölümlerinde hazırlığa kalmak istediğime dair bir işlem yapmam gerekiyor mu? Teşekkür ederim şimdiden.

  Liked by 1 kişi

  1. Merhaba Mert, çok teşekkür ederim 🙂
   Seviye Tespit Sınavı’na girmezsen en alt (sıfırdan öğreten) kurdan başlıyorsun. Fakültene kayıt yaptırmaya gittiğinde sistemden hazırlık okumak istediğine dair bir kutucuğu işaretliyorsun, bu neticede dahil oluyorsun hazırlık eğitimine 🙂

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s